БНР | 02.11.2018 07:36:08 | 112

"Манчестър Сити" продължава за Купата на Лигата

Защитаващият трофея си "Манчестър Сити" победи гостуващия "Фулъм" с 2:0 и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на футболната лига на Англия.

Мениджърът на шампионите Пеп Гуардиола очаквано даде почивка на част от титулярите, а това даде възможност на 19-годишният испански нападател Брахим Диас да блесне с две попадения.

Тийнейджърът откри резултата в 18-ата минута с удар от 13-14 метра, след който топката се отклони от тялото на Александър Митрович и влетя в мрежата на Серхио Рико. В 65-ата минута Диас реши всичко. Той направи добавка, след като изстрел на Габриел Жезус се отби от страничната греда.

На четвъртфиналите "Манчестър Сити" ще гостува на победителя от мача между "Лестър Сити" и "Саутхемптън", които ще играят на 27 ноември.

Другите три двойки са: "Арсенал" - "Тотнъм", "Мидълзбро" - "Бъртън Албиън" и "Челси" - "Борнемут".