БНР | 04.11.2018 16:11:54 | 172

„Левски“ разгроми“ „Ботев“ (Пд)

„Левски“ разгроми гостуващия му „Ботев“ (Пловдив) с 4:1 пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев, в среща от 14-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

С успеха "сините" събраха 34 точки и оглавиха временното класиране с 2 точки аванс пред „Лудогорец“, който в момента гостува на „Етър“.

„Ботев“ пък прекъсна серия от четири поредни победи в мач номер 100 на Николай Киров на кормилото на отбора.

Пловдивчани останаха на пета позиция с 23 точки.

„Левски“ имаше териториално и игрово превъзходство, но стигна до първото си чисто положение в едва в 27-ата минута, когато Станислав Костов се измъкна в ляво в наказателното поле и върна към Давиде Мариани, който отблизо не успя да насочи топката в опразнената врата.

Две минути по-късно "сините" заслужено поведоха. Милош Цветкович от дясно пусна по тревата към Костов, който от 13-14 метра на вкара в десния ъгъл на Даниел Кайзер.

„Ботев“ изравни след детинска грешка на вратаря на домакините Божидар Митрев в последните секунди на първото полувреме.

Юношата на "сините" Антонио Вутов отправи не особено силен удар по тревата от над 30 метра, но в опита си да улови Митрев пропусна топката под плонжа си и тя спря в мрежата за 1:1.

Шест минути след почивката „Левски“ си върна предимството. Мариани центрира от корнер от ляво и Хали Тиам засече с крак от въздуха от десетина метра за 2:1.

В 55-ата минута Костов се разписа за 13-и път през сезона, след като отблизо засече отлично извеждащо подаване на Габриел Обертан от дясно.

Столичани решиха всичко четвърт час преди края. След изпълнение на корнер от дясно към близката греда Мариани овладя и от малък ъгъл преодоля Кайзер за 4:1.

Така „Левски“ стигна до 21-а поредна шампионатна победа срещу „Ботев“ като домакин.