Cross.bg | 04.11.2018 16:21:00 | 138

Руснак детронира Джокович и е новият крал в Париж

Карен Хачанов е новият шампион на Мастърса в Париж. Роденият в Москва 22-годишен тенисист победи Новак Джокович със 7:5, 6:4 във финала за час и 39 минути игра. Това е четвъртата титла в кариерата му и третата през тази година. Заслужи я с изключително силен тенис, който разстрои играта на новия световен №1. Хачанов направи най-силния си турнир в кариерата, след като последователно победи четирима души от световния топ 10 - Джон Иснър, Александър Зверев и Доминик Тийм преди Ноле. От утре ще е на прага на топ 10. В първия сет шампионът спаси ранна точка за пробив, а после още три, но в крайна сметка изостана с 1:3 гейма. Моментално върна пробива и при 5:5 постигна нов, за да вземе заслужен аванс с 1:0 сета. Втората част започна много силно за руснака и той проби за 2:1 с третата си възможност. При 4:2 изпусна цели три точки за пробив, но запази аванса си до края за триумф след 6:4. Умората от дългия мач с Федерер си пролича в краката на Джокович и той изпусна да спечели 73-та титла в ATP и трети Мастърс през тази година.