БНР | 05.11.2018 13:01:16 | 136

Антоанета Стефанова продължава на световното

Антоанета Стефанова се класира за втория кръг на световното първенство по шахмат, което се провежда в Ханти-Мансийск, Русия.

Българката, която се завърна след майчинство пред дъската, се наложи с 3:1 над представителката на САЩ Сабина-Франческа Фойшор, след като спечели и двете партии от тайбрека по ускорен шахмат. В предишните два дни двете шахматистки завършваха реми партиите си по класически шахмат.

В следващия кръг, който стартира във вторник, съперничка на бившата световна шампионка Стефанова ще бъде казахстанката Динара Садуакасова, която победи също с 3:1 испанката Ана Матнадзе.

С класирането за втория кръг Стефанова си осигури 5 500 долара от наградния фонд, който възлиза общо на 450 000 долара.