БНР | 07.11.2018 07:39:14 | 131

"Интер" и "Барселона" не се победиха

Отборите на "Интер" и "Барселона" завършиха 1:1 в Милано мача помежду си от 4-ия кръг в група "В" на Шампионската лига.

Резервата Малком вкара гол в 83-ата минута за каталунците, но само 4 минути по-късно Мауро Икарди изравни за домакините. Барса лидер с 10 точки, Интер е втори със 7.

Лионел Меси, който не е напълно готов за игра след травма на лакътя, отново не бе на разположение на Ернесто Валверде и не попадна в групата за срещата.

През първото полувреме възможности се откриха и пред двата отбора, но Луис Суарес направи най-сериозните пропуски. Уругвайският нападател бе спрян от отличните намеси на Самир Ханданович. През второто полувреме футболистите на Интер продължиха да играят дефанзивно. Все пак в 59-ата минута Мауро Икарди можеше да се възползва от грешка на испанската защита. "Барселона" създаде напрежение в наказателното поле на домакините, но Ханданович се намеси добре след удар на Пике.

Резултатът беше открит в 83-ата минута, когато появилият се току-що на терена на мястото на Дембеле Малком изведе гостите напред.

Радостта на "Барса" бе помрачена три минути по-късно, след като Мауро Икарди изравни. Аржентинецът изпревари защитниците на гостите и порази вратата пазена от Марк-Андре тер-Щеген.

В другата среща от групата Тотнъм постигна първа победа, след като стигна до късен обрат с 2:1 над ПСВ Айндховен на "Уембли". Отново над всички бе Хари Кейн, който бе точен в 78-ата и 89-ата минути. Лондончани изоставаха в резултата след едва 2 минути игра. ПСВ дръпна в резултата чрез Лук де Йонг.

Кейн вече има 13 гола в 14 мача в Шампионската лига, като освен това е отбелязал общо 22 попадения за "шпорите" в евротурнирите.