БНР | 07.11.2018 21:45:48 | 117

"Левски" продължава напред в турнира ФИБА Европа

"Левски" победи с категоричното 88:72 (30:24, 28:17, 7:17, 23:14) като гост срещу "Днипро" (Украйна) в четвъртия си двубой от груповата фаза на турнира ФИБА Европа.

"Сините" остават на първо място без загуба, като вече си осигуриха и класиране за следващата групова фаза в надпреварата.

В първия период играта беше равностойна, но "Левски"  взе аванс от 30:24, а вторите десет минути от срещата протекоха при пълно превъзходство за българския отбор, който имаше 17 точки аванс на почивката.

Домакините започнаха по-добре в следващата част, но Левски влезе със седем точки преднина в последната четвърт. Тя премина при ново превъзходство за столичани и те спечелиха с крайното 88:72. В заключителните минути "сините" показаха добра стрелба от линията за наказателни удари и това беше достатъчно за четвъртия им пореден успех в турнира.

Патрик Рембърт се отличи с 20 точки и 7 борби, а съотборникът му Деян Иванов завърши с 18 точки и 8 овладени топки под кошовете.