Slava.bg | 09.11.2018 14:12:02 | 290

Министър Кралев награди златните момичетата за успехите им през годината

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни плакети на ММС момичетата от националните ни отбори по художествена гимнастика, техните треньори, президента на федерацията Илиана Раева, ръководителите на централата и българските международни съдийки за постигнатите успехи през годината. През 2018 г. ансамбълът ни в състав Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова спечели от Световното първенство в София бронзов медал в многобоя, който им осигури квота за Олимпийските игри в Токио 2020 г., и титлата на пет обръча. От Европейското първенство грациите ни завоюваха злато на 3 топки и 2 въжета и бронзови отличия в многобоя и отборното класиране заедно с девойките индивидуално. Гимнастичките ни индивидуално Невяна Владинова, Катрин Тасева и Боряна Калейн пък завоюваха среброто в отборната надпревара на Световния шампионат в столицата, което е първо отличие за страната ни в отборното състезание на Световно първенство от 17 години....