БНР | 11.11.2018 06:40:01 | 326

"Левски Лукойл" спечели срещу "Академик" в Пловдив

С много силна игра през третата четвърт, в която вкара 30 точки, отборът на "Левски" успя да надиграе като гост пловдивския "Академик" с 94:86 (21:18, 17:25, 30:16, 26:27) в двубой от шестия кръг на Националната баскетболна лига.

По този начин шампионите запазиха перфектния си баланс от началото на сезона и остават начело в класирането с 12 точки.

Най-резултатни за "сините" бяха Деян Иванов и Патрик Рембърт с по 21 точки, докато Божидар Аврамов добави 16.

За "студентите" Васил Бачев реализира 27 точки, а 26 прибави Дайшон Найт.

Пета победа от пет мача постигна отборът на "Рилски спортист". Носителите на купата на България победиха като гост в Правец "Академик" с 91:71 (20:21, 24:17, 21:13, 26:20).

Играчите на Людмил Хаджисотиров имаха затруднения само в първата четвърт, но след това взеха контрол над срещата и отказаха от съпротива младия отбор на домакините.

Джейлън Дженкинс бе най-резултатен за самоковци с 20 точки, докато за Академик 17 реализира Цветомир Чернокожев.

В Ботевград, "Балкан" постигна комфортен успех с 93:73 (25:14, 15:19, 29:23, 24:17) над гостуващия тим на "Ямбол". Домакините изковаха преднина от 11 точки още след първата четвърт и до края нямаха проблем да я задържат.

Танксли Ефианай и Крис Минков отбелязаха по 16 точки за победителите, докато за "Ямбол" Айзия Уилямс завърши с толкова.

В последния мач от кръга "Берое" разгроми у дома "Спартак" Плевен със 110:68 (20:12, 32:16, 34:19, 24:21). Особено силни за старозагорци бяха втората и третата четвърт, в които нападението им експлоадира за общо 66 точки. Далин Бачински забоде 22 точки за победителите, а още 21 прибави Николай Стоянов. За "Спартак" с 16 точки най-полезен бе Константин Коев.