БНР | 11.11.2018 14:41:11 | 238

"Интер" с тежка загуба в Бергамо

"Интер" претърпя тежко поражение с 1:4 от "Аталанта" в мач от италианското първенство, като по този начин бианконерите приключиха със серията от седем поредни победи. Те остават на 3-о място в с 25 точки след 12 мача, докато Аталанта се изкачи на 7-а позиция с 18.

Снощи "Наполи" успя да обърне "Дженоа" с 2:1 и дръпна с 3 точки повече на 2-ото място, а днес е дербито между "Милан" и лидера "Ювенту"с, който води с 31 точки.

Още в 8-ата минута домакините от Бергамо откриха резултата чрез Ханс Хатебур, който се разписа след центриране на Робин Госенс. Гостите изравниха две минути след началото на второто полувреме от дузпа, реализирана от Мауро Икарди. Дузпата беше отсъдена заради игра с ръка на Джанлука Манчини. Преди почивката бергамаските тотално контролираха сълитията на терена и пропуснаха три чудесни възможности за втори гол.

Отборът на Интер, който имаше едва 6 допуснати гола в предишните си 11 мача, трябваше да се примири с нови три топки във вратата в последния половин час. И Манчини, който предизвика дузпата, изведе своите напред в 62-ата минута, след като засече топката в мрежата след центриране на Йосип Иличич ог фаул. Иличич се отличи с още една асистенция в 88-ата минута, когато технично сложи топката на главата на Берат Джимсити.

Две минути преди изтичането да добавените 4 от игра с два жълти картона беше откстранен Марсело Брозович, а буквално в последната секунда и капитанът на домакините Алехандро Гомес се разписа, оформяйки крайното 4:1.