БНР | 11.11.2018 16:59:40 | 263

"Лудогорец" излъга в края "Берое"

Шампионът "Лудогорец" постигна минимална, но важна победа като в 15-ия кръг се наложи с 1:0 над "Берое". Единственото попадение вкара Джоди Лукоки в 81-ата минута, а с този успех орлите имат 38 точки или с три повече от ЦСКА и с 4 пред "Левски". "Берое", който миналата година имаше нещастието да отнесе 7 гола в Разград, е на 4-о място с 27.

"Лудогорец" влезе трудно в мача, а играчите след мача от турнира Лига Европа изглеждаха тежки и тромави. И още преди да измине и минута след началото на срещата гостите можеха да поведат. Кампаняро сбърка при разиграването пред собственото си наказателното поле, Мешка пое топката на около 2-3 метра пред дъгата. Веднага стреля, но топката премина встрани от лявата сглобка зад Ренан. В 20-ата минута съдиите сбъркаха и маркираха засада на Борислав Цонев при атака с Вандерсон Виана, като телевизионните повторения показаха грешката на арбитрите.

Само пет минути по-късно "Берое" отново имаше добра възможност, отново открила се пред Мешка. Братът на португалската звезда Брума комбинира с намиращия се в наказателното поле Цонев, който с едно движение елиминира Моци, но ударът му от 10 метра под ъгъл премина доста встрани от целта.

Второто полувреме започна в същото темпо и русло, като първата атака беше за гостите, но Лукас Саша с шпагат спря атака през центъра. Отговорът на домакините дойде в 55-ата минута, когато вратарят Перниш трябваше да спасява силен, но право в него диагонален удар на Джоди Лукоки.

Старши треньорът Антони Здравков опита две промени в състава на домакините и пред една от резервите Якуб Шверчок се озова в чудесна голова позиция в 75-ата минута. Марселиньо с чудесен пас по тревата изведе Швиерчок отляво в наказателното поле.

Полякът се затвори, като можеше да опита и центриране, но предпочете да завършва сам и изпрати кълбото високо над гредата. Но само 6 минути по-късно, в 81-ата минута Лудогорец все пак стигна до гол. Джоди Лукоки се разписа с глава, след като засече центриране от ляво. Той се мушна между Георги Ангелов и Камен Хаджиев и прониза вратаря Перниш. Асистенцията беше на левия бранител Натанаел, който се беше включил в атака.

"Лудогорец" - "Берое" 1:0
1:0 Джоди Лукоки 81

"Лудогорец": Ренан дос Сантос, Лукас Саша, Козмин Моци, Антон Недялков, Натанаел Пимента, Густаво Кампаняро (86- Светослав Дяков), Яцек Горалски, Джоди Лукоки, Марселиньо, Вандерсон Фариас (72- Жоао Пауло), Клаудиу Кешеру (58- Якуб Швиерчок)

"Берое": Душан Перниш, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Георги Ангелов, Матеус Леони, Мартин Райнов, Александър Цветков, Вандерсон Виана (73- Рубен Бригидо), Борислав Цонев, Мешка (84- Иван Минчев), Алфредо Мартинс (59- Мартин Камбуров)