БНР | 12.11.2018 06:24:42 | 295

Федерер и Андерсън с победи в група „Лейтън Хюит“ в Лондон

Рождър Федер и Кевин Андерсън записаха победи в група „Лейтън Хюит“ от финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд над 8 милиона долара.

Швейцарецът загуби първия си мач, след като отстъпи пред Кей Нишикори (Япония) с 6:7, 3:6 за 88 минути. Първия сет се игра без пробиви, а в тайбрека Нишикори поведе с 6:1 и спечели със 7:4. Федерер взе подаването на съперника си още в първия гейм на втория сет, но веднага загуби своя сервис гейм. Японецът стигна до нов пробив в шестия гейм и затвори срещата с втория си мачбол. За Нишикори това е първа победа срещу Федерер от 2014 година насам. Шесткратният шампион се нуждае от победи в останалите си два мача от групата, ако иска да запази шансове да продължи напред в турнира и да се бори за титла номер 100 в кариерата си.

В другата среща от групата Кевин Андерсън победи Доминик Тийм с 6:3, 7:6. Южноафриканецът направи пробив в четвъртия гейм, който му беше достатъчен, за да спечели първия сет. Във втората част двамата печелеха подаванията си. В тайбрека Андерсън преодоля пасив от 1:3 и спечели с 12:10 при четвъртия си мачбол.  Освен това отбеляза 13 аса и така не даде на съперника си да стигне до нито една възможност за пробив.