БНР | 12.11.2018 07:27:25 | 177

"Ювентус" победи и "Милан", Роналдо с осми гол

Шампионът "Ювентус" победи с 2:0 "Милан" като гост в дербито на 12-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Отборът на Масимилиано Алегри продължава без загуба от началото на сезона в Серия А и записа 11-и успех. Тимът има и едно поражение и е лидер в класирането с 34 точки, с шест повече от втория "Наполи".

Още в осмата минута Алекс Сандро асистира на Марио Манджукич, който с удар с глава даде преднина на тима си.
Само две минути по-късно отново Манджукич можеше да вкара второ попадение, но пропусна.

Домакините можеха да изравнят малко преди края на полувремето, но Гонсало Игуаин пропусна дузпа в 41-ата минута.
Португалската звезда на "Ювентус" Кристиано Роналдо се разписа в 81-ата минута с удар от близо и стигна до осмото си попадение за сезона в Серия А.

Гонсало Игуаин получи червен картон две минути след втория гол на "Юве". Първо съдията му вдигна жълт заради нарушение срещу Бенатия, след което и втори жълт заради обидни думи към рефера.