БНР | 12.11.2018 08:41:04 | 313

Кош на Леброн Джеймс донесе победата на „Лейкърс“

Леброн Джеймс вкара 26 точки и отбеляза решителния кош в последните секунди, за да осигури победата със 107:106 на „Лос Анджелис Лейкърс“ над „Атланта Хоукс“. Кайл Кузма добави 18 точки за „Лейкърс“, които регистрираха пета победа в последните шест мача.

''Езерняците“ постепенно възвърнаха самочувствието си и вече имат баланс 7/6. Кузма изравни с поднасяне през защитник за 104:104 минута и 34 секунди преди края. Кент Бейзмор поиска техническо прекъсване в края на мача, а Кузма застана на линията за наказателни удари и реализира едно от тях за 105:104. Но Винс Картър беше точен при следващата възможност за гостите и обърна развоя на срещата на 106:105.

Джеймс беше фаулиран и стреля два пъти, но пропусна. Въпреки това обаче „Лейкърс“ взеха борбата и извадиха топката за Кузма, който също пропусна от игрова ситуация, въпреки че преди това елиминира двама защитници. Но Джеймс чакаше под коша, взе отскочилата топка и я вкара, за да обърне мача на 107:106.

„Портланд“ се наложи над „Бостън“ със 100:94 като домакин и се придвижи на второ място в Западната конференция, като има 10 победи и 3 поражения. Деймиън Лилард вкара 19 точки и подаде 12 асистенции при четвъртата поредна победа на тима, който става вторият на Запад с 10 или повече победи след „Голдън Стейт“. Юсуф Нуркич вкара 18 точки и взе 17 борби за „Портланд“, а за гостите Джейсън Татъм направи рекордни за себе си 27 точки.

Изненадата на сезона „Милуоки“ спечели със 121:114 като гост над „Денвър“, а Брук Лопес реализира осем тройки и общи 28 точки за 10-ия успех през сезона. „Бъкс“ са на второ място в Източната конференция с 10 победи от 13 мача.