БНР | 12.11.2018 11:28:42 | 159

"Бока Хуниорс" и "Ривър Плейт" завършиха наравно в първия финал

Отборите на "Бока Хуниорс" и "Ривър Плейт" завършиха 2:2 в първия мач от финала на турнира за Копа Лидертадорес. Реваншът е на 24 ноември.

Срещата между двата най-големи съперника в аржентинския футбол трябваше да се играе в събота, но беше отложена с 24 часа заради проливен дъжд в Буенос Айрес, който наводни терена на стадион "Ла Бомбонера".

Карлос Тевес и Марио Сарате останаха резерви за домакините, които получиха удар още в началото на мача, когато Кристиан Павон се контузи.

"Бока Хуниорс" откри резултата в 34-ата минута чрез Рамон Абиля. След първия му удар топката беше избита от вратаря Франко Армани, но тя отново попадна в Абиля и при втори опит влезе в мрежата. Само минута по-късно "Ривър Плейт" изравни. Лукас Прато се разписа с прецизен удар.

В добавеното време на първото полувреме Дарио Бенедето вкара гол с глава и отново изведе "Бока" напред в резултата.
В 61-ата минута Карлос Искиердос си отбеляза автогол след пряк свободен удар на Гонсало Мартинес.

В края на двубоя Тавес се появи в игра, но не успя да се разпише, а в последните секунди Бенедето пропусна да донесе победата на "Бока".

Двата отбора се съгласиха на мачовете да не присъстват фенове на гостуващия отбор, за да се избегнат евентуални инциденти.