БНР | 13.11.2018 07:48:45 | 125

Джокович спечели пред погледа на Роналдо

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович започна с убедителна победа участието си на финалния турнир на АТР в Лондон.

В среща от група "Гуга Кюртен" сърбинът спечели с 6:4, 6:3 срещу американеца Джон Иснър. Ноле беше аплодиран от Кристиано Роналдо, който беше на трибуните в зала "О2".

31-годишният Джокович не остави съмнение в превъзходството си над 208-сантиметровия Иснър в продължилия едва 73 минути мач. В първия сет Джокович загуби едва 4 точки на свой сервис и макар да пропусна две възможности за пробив в първите два сервис гейма на американеца, успя да реализира такъв за 4:2, който му бе достатъчен за спечелването на първата част.

Във втората резултатът бе равен до 3:3, но след това петкратният победител в турнира Джокович отново набра инерция и взе три последователни гейма, с което успя да затвори и мача.

В другия двубой от групата, игран по-рано в понеделник, германецът Александeр Зверев победи хърватина Марин Чилич със 7:6(5), 7:6(1).