БНР | 13.11.2018 13:04:26 | 120

Габриел Донев отстрани втория поставен в Анталия

Габриел Донев се класира за втория кръг на турнира по тенис в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи втория поставен в схемата Александър Журбин (Русия) с 4:6, 6:3, 5:3 и отказване на руснака след 2:23 часа игра.

В първия сет Донев допусна пробив деветия гейм и това се оказа решаващо. Във втората част той първи стигна до пробив за 3:1, но в следващия гейм загуби подаването си. Донев направи нов пробив за 4:2 и успя да запази преднината си до края на сета.

В третата част българинът проби за 3:3 в гейм, продължил повече от 10 минути. Той затвърди за 5:3, а след това Журбин се отказа от мача.

Това е четвърта поредна победа за Донев. Той започна турнира от квалификациите и записа три успеха без загубен сет.

Утре Пламен Милушев ще играе срещата си от първия кръг срещу номер 3 в схемата Бруно Сантана от Бразилия. Милушев също започна турнира от пресявките и спечели три победи без загубен сет.

В турнира на двойки Габриел Донев и Пламен Милушев ще играят в първия кръг срещу Серхио Баранко (Испания) и Михаил Коровин (Русия).