БНР | 13.11.2018 15:28:42 | 109

Кевин Андерсън даде само гейм на Кей Нишикори

Южноафриканският тенисист Кевин Андерсън записа втора победа на финалите на АТР в зала „О2“ в Лондон.

В група „Лейтън Хюит“ той разгроми Кей Нишикори от Япония с 6:0, 6:1 за 65 минути игра.

Двубоят беше неравностоен. Многото грешки на азиатеца го направиха неконкурентоспособен на Андерсън. Нишикори загуби първите 11 гейма и взе почетния си зя 1:5 във втората част.

Представителят на Африка постигна 10 аса. Той вкара 78 процента първи сервис и спечели 82 процента при разиграването му. Андерсън направи пет пробива и не даде на японеца нито един шанс за брейк в срещата.

Така 32-годишният Кевин се нуждае от един спечели сет срещу Федерер в четвъртък, за да е сигурен  полуфиналист и на теория, при положение, че Маестрото спечели довечера. При успех на Тийм Андерсън ще се класира предсрочно.

В късния двубой от тази група, от 22 часа наше време, играят Роджър Федерер и Доминик Тийм.