БНР | 14.11.2018 15:06:26 | 163

Юношите на България стигнаха до 1:1 срещу Румъния с гол в края

Отборите на България и Румъния завършиха наравно 1:1 в първи мач от група 13 на европейските кваликации за юноши до 19 години.

На стадион "Хаджи Димитър" в Сливен домакините стигнаха до точката с попадение на играча на ЦСКА-София Митко Митков в осмата минута на добавеното. Защитникът стреля мощно от 35 метра и прати топката точно до сглобката на вратата.

Резултатът в срещата бе открит в 16-ата минута, когато Михай Михалъ бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Слави Косов. До края на срещата българският тим натисна, но двубоят се изнерви много и във втората минута на добавеното време халфът Методи Стефанов получи директен червен картон за нарушение в центъра на терена срещу Михалъ.

Макар и с човек по-малко, избраниците на Ангел Стойков стигнаха до изравняването в края.

В другия мач от групата Гърция очаквано се наложи над Гибралтар с 4:0 в Стара Загора и води еднолично в класирането в групата с 3 точки. България и Румъния разделят второто място с по 1 точка.

В следващия кръг на 17 ноември България играе с Гибралтар, отново в Сливен, а Румъния среща Гърция.

Първите два отбора в крайното класиране ще се класират за Елитния квалификационен кръг, който ще се проведе през пролетта на 2019 г. Финалите на Евро 2019 ще се състоят в Армения през юли.