БНР | 14.11.2018 15:42:13 | 144

Джокович не даде шанс на Зверев и записа втори успех в Лондон

Световният номер едно Новак Джокович записа втора победа в група „Гуга Кюртен“ на финалите на АТР в Лондон.

Петкратният шампион в турнира победи с 6:4, 6:1 петият в ранглистата Александер Зверев от Германия. Срещата продължи 78 минути.

В деветия гейм на първата част Зверев стигна до първите точки за пробив. Той имаше два шанса да поведе с 5:4, но Джокович се защити хладнокръвно. В следващия гейм сърбинът получи на три пъти възможност да затвори сета и при последната успя.

Ноле контролираше събитията в следващата част. Той проби за 3:1, след като германецът изпрати бекхенда си в аут. Напълно разочарованият Саша допусна втори брейк, при това на нула за 1:5. След това водачът в ранглистата сервираше за победата. Той поведе с 40:0 и реализира втория мачбол, след като ретурът на съперника излетя в аут.

Джокович е практически на полуфинал в турнира. В последния кръг в петък 31-годишният белградчанин играе срещу Марин Чилич, който довечера излиза срещу Джон Иснър.