БНР | 15.11.2018 16:06:33 | 112

Доминик Тийм завърши с победа в групата в Лондон

Доминик Тийм спечели в последната си среща от група „Лейтън Хюит“ на финалите на АТР в Лондон.

Австриецът се наложи с 6:1, 6:4 над Кей Нишикори от Япония в зала „О2“. Успехът запази теоретични шансове на Тийм за класиране на полуфинал, а азиатецът си стяга багажа.

В първата част Доминик направи два пробива – във втория и шестия гейм. В следващия сет Нишикори изравни играта, като намали грешките. Все пак Тийм стигна до брейк за 4:3, което беше достатъчно за победата.

Австриецът завърши с 14 печеливши удари и 21 непредизвикани грешки.

„Днес ми вървеше сервисът, играх по-добре от предишните мачове. Ще стискам палци на Кевин довечера“, каза Доминик Тийм след мача.

Успехът му класира и на практика Кевин Андерсън на полуфинал в събота. Довечера южноафриканецът играе срещу шесткратния шампион от финалите Роджър Федерер.

При категорична победа на Андерсън в два сета Тийм може да продължи при по-добро съотношение между спечелени и загубени геймове от Маестрото. Доминик и Роджър ще имат по една победа и две загуби и сетово съотношение 2-4. Толкова има и Нишикори, но той не може да се намеси в битката за полуфинала, защото геймовият му коефициент е 19-33, докато Тийм е с 26-30, а Федерер с 21-18.

При всички други варианти в мача между Андерсън и Федерер, швейцарецът ще бъде втория полуфиналист.