БНР | 16.11.2018 08:34:40 | 114

Александър Георгиев игра една третина в дербито на Ню Йорк

Антони Бувие записа първи хеттрик в кариерата си в лигата и помогна на "Айлъндърс" да спечели дербито на Ню Йорк срещу "Рейнджърс" със 7:5 в Националната хокейна лига.

Валтери Филпула добави 3 асистенции, а вратарят Томас Грайс парира 36 удара. Това беше осма поредна победа за "Айлъндърс" в местното съперничество от 6 декември 2016 година насам.

Вратарят с български корени Александър Георгиев влезе в игра за "Рейнджърс" след края на втория период и направи пет спасявания от шест удара, след като преди това титулярът Хенрик Лундквист допусна шест гола от 17 изстрела.

Брейдън Пойнт реализира хеттрик, а "Тампа Бей" преодоля пасив от 0:2 и стигна до обрат за 4:3 с четири гола при числен превес при гостуването на "Питсбърг".

Пойнт се разписа три пъти в рамките на 91 секунди, което е вторият най-бърз хеттрик в историята на Националната хокейна лига. Никита Кучеров асистира и при трите попадения, а Яни Гурд вкара победния гол в 7:56 минута на втората третина.

С успеха "Тампа" събра 27 точки и се изравни с лидера в лигата "Нешвил".

Кари Прайс отрази 43 шайби и помогна за успеха на "Монреал" с 3:2 над "Калгари" като гост в канадското дерби.
Артури Лехтонен вкара първия си гол гол за сезона, с който донесе победата за гостите 7:46 минути преди края.

Каспери Капанен се разписа два пъти, а Фредрик Андерсен спаси 42 изстрела, при успеха на "Торонто" над домакина "Сан Хосе" с 5:3.