БНР | 17.11.2018 08:54:49 | 308

Неймар носи нова победа на Бразилия

Отборът на Бразилия постигна минимален успех с 1:0 над Уругвай в приятелски мач, игран на стадион ,,Емирейтс“. Единственото попадение в мача отбеляза капитанът на петкратните световни шампиони Неймар. Нападателят реализира от дузпа в 76-та минута, отсъдена за нарушение на Диего Лаксалт срещу Данило.

Уругвайките имаха своя шанс да поведат през първата част, но нападателят на Барселона Луис Суарес бе разколебан от отличната намеса на Алисон Бекер в 23-та минута. Отново стражът на Ливърпул трябваше да се намесва, като този път Суарес центрира в наказателното поле, къде Единсон Кавани отправи изстрел, но Бекер бе на мястото си.

Пропуските на двукратните световни шампиони бяха наказани от нападателя на ПСЖ Неймар в 76-та минута. Бразилецът бе хладнокръвен от бялата точка, за да донесе успеха на играчите на Тите.

Селесао е вече непобеден в последните си 10 мача с ,,урусите“, като последния успех на възпитаниците на Оскар Табарес бе през 2001 година. Това бе и пета последователна победа за Бразилия в приятелски срещи след загубата им от Белгия на четвъртфиналите на Световното първенство в Русия през лятото. В последния си двубой за 2018 година ,,кариоките“ играят с Камерун в Милтън Кийнс във вторник.