БНР | 17.11.2018 15:53:37 | 274

Зверев е първият финалист в Лондон

Германецът Александер Зверев за първи път в кариерата си ще спори за титлата на финалите на АТР, които се провеждат в Лондон.

Той се наложи над шесткратният победител в турнира Роджър Федерер от Швейцария със 7:5, 7:6(5) след час и 34 минути игра в зала „О2“.

Първата част беше равностойна и беше решена в 12-ия гейм. В него Федерер сервираше за вкарване на сета в тайбрек, но съперникът му го проби на нула и затвори частта след 40 минути игра.

В третия гейм на следващия сет Маестрото стигна до първите си точки за брейк, като поведе с 40:0 и реализира третата си възможност за 2:1. Зверев не трепна и тутакси го върна.

Така се стигна до тайбрек.Федерер сбърка лесно воле и Саша поведе с 6:4 точки. При втория мачбол 21-годишният хамбургчанин сервираше и приключи двубоя с мощен бекхенд по диагонала.

Зверев завърши с 66 процента вкаран първи сервис и 88 процента спечелени точки при разиграването му. 37-годишният швейцарец записа 57 процента първи сервис и 78 процента взети точки при разиграването му.

Във втория полуфинал, от 22 часа, играят световният номер едно Новак Джокович и Кевин Андерсън.