БНР | 17.11.2018 19:53:43 | 409

ЦСКА обърна "Левски", Владо Николов отново в игра

Отборът на ЦСКА победи този на "Левски" с 3:1 гейма в дербито на петия кръг във волейболната Суперлига.
"Червените" показаха повече аргументи и успяха да се справят с вечния съперник, който в този мач бе подсилен от легендата Владо Николов.
ЦСКА зарадва своите привърженици в зала "Васил Симов", като срещна трудности единствено във втория гейм и спечели мача в отделните части с (25:21, 24:26, 25:18, 25:16).
Победата изкачи ЦСКА на второто място в класирането с 12 точки, колкото има и лидерът Хебър. Загубата е втора за Левски и тимът е пети в таблицата.
Най-голямата интрига в мача дойде от анонсираното завръщане на игрището на легендарния Владо Николов, който реши да поднови състезателната си кариера заради кадровите проблеми при "сините". Присъствието на Николов даде импулс в редиците на "Левски", но това не бе достатъчно срещу опитния тим на ЦСКА.
Владо Николов направи първата точка в мача, но след това "червените" взеха инициативата и взеха първия гейм с 25:21.
ЦСКА водеше уверено и във втория гейм и имаше преднина от 6 точки, но "Левски" успя да стопи пасива и да спечели с 26:24. Ключовите точки за победата във втория гейм за "сините" дойдоха при сервис на сина на Владо Николов - 14-годишния Алекс Николов.
Ключовият момент в мача бе в третия гейм, когато Гордън Люцканов от "Левски" се контузи тежко и без него "сините" не успяха да се противопоставят, като до края мачът се доиграваше и ЦСКА спечели с лекота в третия и четвъртия гейм съответно 25:18 и 25:16 точки.