Cross.bg | 19.11.2018 06:05:00 | 327

Зверев повали и Джокович за триумф в Лондон

Младият германски тенисист Александър Зверев записа изненадващ успех с 2:0 сета (6:4, 6:3) над световния №1 Новак Джокович (Сърбия) и спечели заключителния АТР турнир в Лондон. Двубоят продължи само час и 20 минути и завърши с най-големия триумф в кариерата на талантливия Зверев. Победата шокира мнозина, тъй като от "Уимбълдън" насам Джокович изглеждаше непобедим. Ноле бе фаворит, но след първите няколко разигравания стана ясно, че германецът не му отстъпва. Двамата печелеха с лекота подаванията си. Зверев затвори сета при 6:4, като проби Джокович в деветия гейм. Тогава световния №1 първо прати един форхенд в аут, а след това втори в мрежата. Втората част започна странно и никой не спечели подаването си в първите три гейма от нея. Зверев направи пробив повече, а оттам нататък бе безгрешен. В деветия гейм той отново взе подаването на Джокович и сложи точка на спора при 6:3. Така Ноле не успя да стане първият от 1986 г. с титла от финалния турнир без загубен сет. За последно това направи Иван Лендъл, който сега е треньор на Зверев. Джокович пропусна и възможността да изравни Роджър Федерер по брой трофеи от Финалите на АТР. Сърбинът има пет, а швейцарският Маестро е с шест. Зверев пък записа исторически триумф. Той стана първият германец с титла от заключителния турнир след Борис Бекер.