БНР | 20.11.2018 08:58:59 | 172

Върджил ван Дайк: Горди сме от постигнатото, но целта ни е Евро 2020

Капитанът на Холандия Върджил ван Дайк донесе точката на своя отбор с гол в 90-ата минута за 2:2 срещу Германия в Гелзенкирхен. Така „оранжевите“ спечелиха група „А“ на Лигата на нациите, а домакините изпаднаха в група „В“.

"Да финишираме първи - чувството е страхотно. Всички сме горди със себе си, изпитваме невероятни емоции. Стараехме се да постигнем своето във всяка една среща и получихме наградата си. Искаме да се класираме за Евро 2020, това е главната задача. Ако спечелим Лигата на нациите, това ще бъде забележително, но искаме да се уверим, че ще бъдем финалисти и страната ще се гордее с нас", заяви Ван Дайк след мача.

Германците поведоха с 2:0 с голове на Тимо Вернер в 20-ата минута и Лерой Сане в 20-ата. Холандците обаче успяха да постигнат нужния за тях резултат с късни попадения на Куинси Промес в 85-ата минута и Върджил ван Дайк.

В 66-ата минута на терена се появи нападателят на Бундестима Томас Мюлер, който замени Серж Гнабри. За 29-годишния Мюлер това стана мач №100 с националната фланелка, честта на която защитава от 2010 г. В актива си той има 38 гола и 36 асистенции.

Холандия се класира за финалния етап, изпреварвайки Франция по допълнителни показатели. Другите участници във финалната четворка са Португалия, Швейцария и Англия.

Плейофите ще се играят в Португалия, жребият за полуфиналите ще се тегли на 3 декември. Полуфиналите ще се играят на 5 и 6 юни догодина, а мачът за третото място и срещата за трофея - на 9 юни.