БНР | 21.11.2018 07:27:22 | 127

Везенков с принос за победата на "Олимпиакос" в Мюнхен

Българският национал Александър Везенков отбеляза две точки за четвъртата победа на "Олимпиакос" със 72:62 (15:15, 16:12, 14:16, 27:19) срещу "Байерн" в Мюнхен в мач от осмия кръг на баскетболната Евролига.

Везенков игра 6:38 минути, в които отбеляза две точки от две стрелби от бялата линия и спечели по една борба в атака и защита. Иначе Зак Ледей отбеляза 12 точки за гостите от Гърция и Никола Милутинов добави други 11 за победата, която дойде след серия от шест безответни точки и обрат от 49:50 рано в последната четвъртина.

Дерик Уилямс и Владимир Лучич вкараха по 15 точки за "Байерн".

Шампионът "Реал" (Мадрид) продължи перфектния си сезон в Евролигата с победа с 89:76 (22:28, 25:15, 15:14, 27:19) срещу "Гран Канария" у дома. Гостите водеха през по-голямата част от първото полувреме чрез точната си стрелба от далечно разстояние, но "Реал" беше по-добрият отбор след почивката.

Антъни Рандолф завърши с "дабъл-дабъл" при 20 точки и десет борби, докато Клеман Препелич, заместващ контузения Серхио Лул, добави 13.