БНР | 21.11.2018 08:04:43 | 141

Звезди на ПСЖ се контузиха в мачове на националните си отбори

Двете големи звезди на „Пари Сен Жермен“ Неймар и Килиан Мбапе получиха контузии снощи по време на контролни мачове на националните си отбори.

В Милтън Кейнс, Англия, Бразилия победи Камерун с 1:0. Неймар напусна терена още в шестата минута, заради травма в адуктора след шут. Нападателят беше заменен от футболиста на „Евертън“ Ричарлисон.

Именно той отбеляза с глава единствения гол в 45-ата минуна. Габриел Жезус и Артур улучиха гредите зад вратаря на Камерун Онана.

„Неймар почувства дискомфорт. Мисля, че контузията му не е сериозна, но той ще премине допълнителни прегледи“, заяви лекарят на Бразилия д-р Родриго Ласмар, цитиран от Би Би Си.

Световният шампион Франция се наложи също с 1:0 над Уругвай в Париж. Килиан Мбапе започна като титуляр, но беше заменен принудително в 36-ата минута, защото получи травма в рамото.

Контузията му дойде след сблъсък с вратаря на южноамериканците Мартин Кампаня.

Гола за „петлите“ отбеляза Оливие Жиру в 52-ата минута от дузпа за игра с ръка на Мартин Касерес. Така нападателят на „Челси“ стигна до 33-ия си гол за националния отбор.

„Килиан има възпаление в рамото, той падна лошо. Чакаме изследванията, надявам се да се оправи бързо“, коментира френският селекционер Дидие Дешан.