БНР | 22.11.2018 06:55:21 | 101

„Рилски спортист“ завърши с успех във ФИБА Къп

„Рилски спортист“ завърши с победа участието си в група "F" на турнира по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров спечелиха гостуването си на португалския „Порто“ с 91:79 точки, след като изиграха силно второ полувреме.

Българският тим приключва на трето място в класирането в групата с един успех от шест мача.

Отборите на „Варезе“ (Италия) и „Алба Фехервар“ (Унгария) продължават във втората групова фаза на турнира.

„Рилски спортист“ и „Порто“ изиграха равностойно първо полувреме, а на почивката португалците водеха с 41:40.

Българите бяха по-добри в третата част, а с тройка на Тони Гуджино взеха аванс от 68:56 1:10 минута преди началото на последната четвърт и до края удържа преднината си.

За българския тим Джейлън Дженкинс завърши с 21 точки,10 борби и 6 асистенции. 21 точки вкара и Златин Георгиев, а Тони Гуджино записа 17 точки и 9 борби.

Този мач беше без значение за тима на „Рилски спортист“, който загуби първите си пет мача в групата и отпадна от надпреварата.