БНР | 24.11.2018 15:57:36 | 865

ЦСКА-София с победа срещу „Дунав“

ЦСКА-София записа важна победа, след като победи с 2:0 като гост „Дунав“ в мач от 16-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Попаденията за "армейците" реализираха Мауридес (40-та минута) с глава и Едвин Джеси (47-та минута) след хубав индивидуален пробив. "

След този успех столичани се изравниха на върха в класирането с „Лудогорец“ с хактив от по  38 точки, който обаче има мач по-малко. След тях в подреждането е „Левски“ с

„Доволен съм от резултата. Това не е лесен терен да се играе, не е лесно място да се победи. Много са важни тези три точки днес. Не контролирахме двубоя, поне не през първото полувреме, което не е много задоволително, но имахме контрол върху резултата. Това е важното. Особено сега в края на сезона и трябва да взимаме всички мачове. Без излишни фойерверки показахме ефективност. Няма нужда да се преанализира този двубой. Не е тайна, че Дунав не е най-добрият отбор при статичните положения в защита. Но няма да споря, че не играхме добре. Всички обърнахме внимание на това на почивката. Беше 1:0, а когато ЦСКА поведе с 1:0, то печели мача в 95 процента от случаите, което е чудесно. Но това е футболът, понякога трудно вкарваш, както срещу Витоша Бистрица, понякога от първия си удар, както днес. Не мога да избирам кога и как да вкарваме голове. Но докато го правим, няма да се оплаквам. Постигаме сухи мрежи, въпреки че не беше най-доброто ни представяне в защита. Имаме 15 точки да спечелим преди Коледа и трябва да го направим.. в мачовете до края на сезона очаквам да играем най-добрия си футбол и да спечелим мачовете си. Предстои ни мач със Славия, а Славия не е отбор във форма в момента. Но имат качества и показаха, че могат да играят срещу големите отбори.“сподели след победата наставникът на ЦСКА- София Нестор Ел Маестро.

„ЦСКА показа класа. До 10 минута имахме 2-3 положения и не можахме да ги реализираме. Това, което направихме днес, мисля че се представихме на едно добро ниво. Трудно се взима нещо от ЦСКА. Но ако бяхме вкарали един гол, можеше и да вземем нещо. Вкараха ни голове, които можеше и да не се допускат. Заспахме на едно центриране от фланга, след това веднага след началото на второто полувреме дойде още един бърз гол и така свърши мача. Грешките ще ги анализираме в съблекалнята. Беше добре да е равен на полувремето, но с този втори гол в 48 минута реално ни стана много трудно. Мисля, че моите футболисти стояха доста добре на терена. По принцип няма значение в каква схема и тактика излизаме на терена, а всеки трябва да излиза и да си върши работата. Стараха се моите футболисти, но точки трудно се взимат от такива отбори. Мисля, че израснахме с този мач. Сега излизаме на Левски, а след това приемаме Лудогорец, с тия мачове се става голям.“, заяви Людмил Киров, старши треньор на „Дунав“.