БНР | 29.11.2018 08:15:58 | 574

Още четири отбора сигурни за осминафиналите на Шампионската лига

Отборите на "Борусия" (Дортмунд), "Атлетико" (Мадрид), "Порто" и "Шалке" се класираха за осминафиналите в Шампионската лига един кръг преди края на груповата фаза.

Те се присъединиха към носителя на трофея от миналия сезон "Реал" (Мадрид), "Барселона", "Манчестър Сити", "Манчестър Юнайтед", "Ювентус", "Байерн", "Рома" и "Аякс", които също ще участват във фазата на директните елиминации през пролетта на 2019 година.

В група "В" "Тотнъм" победи драматично с 1:0 у дома "Интер" и запази шансовете си да продължи напред в Шампионската лига. Попадение на Кристиан Ериксен след асистенция на Деле Али десет минути преди края на двубоя на "Уембли" изкачи "шпорите" на второто място в класирането с актив от 7 точки. "Интер" има същия актив на третата позиция.

В другата среща от групата испанският шампион "Барселона" спечели с 2:1 като гост срещу ПСВ "Айндховен". Голове на Лионел Меси и Жерард Пике в 61-ата и в 70-ата минута дадоха спокойствие в полза на каталунците. Лук де Йонг се разписа за ПСВ седем минути преди изтичане на редовното време на двубоя.

"Барса" е сигурен осминафиналист с актив от 13 точки, докато ПСВ отпада от евротурнирите с 1 точки от 5 срещи.

В група "А" "Атлетико" (Мадрид) победи с 2:0 у дома "Монако" продължава на осминафиналите в най-силния клубен турнир в света. Попадения на Коке и Антоан Гризман до 24-ата минута решиха двубоя в полза на "червено-белите". Бившият играч на мадридчани Радамел Фалкао, който влезе като резерва пропусна дузпа в 83-ата минута. При нарушението за 11-метровия наказателен удар червен картон получи Стефан Савич.

"Атлетико" е на първо място с 12 точки първо място, докато "Монако" е на четвъртата позиция.

В другата среща от групата "Борусия" (Дортмунд) направи равенство 0:0 у дома с "Брюж", но също се класира за осминафиналите. "Жълто-черните" имат 10 точки на втора позиция, а "Брюж" е с 5 точки и през пролетта ще участва в Лига Европа.

В група "D" "Локомотив" (Москва) победи с 2:0 у дома "Галатасарай", като и двата отбора отпадат от Шампионската лига. Райън Донк си вкара автогол в 43-ата минута, а Владислав Игнатиев оформи крайния резултат девет минути след почивката.
Локомотив е на четвърто място с 3 точки след записаната първа победа в турнира, докато "Галатасрай" има точка повече на третата позиция.

"Порто" победи с 3:1 у дома "Шалке", а двата отбора продължават напред в турнира. Португалците поведоха в 52-ата минута с гол на Едер Милитао, а Хусес Корона покачи на 2:0 само три минути след това.
Набил Бенталеб от дузпа намали изоставането на германците в 89-ата минута, но в самия край на двубоя Муса Марега оформи крайното 3:1.

"Порто" има актив от 13 точки и ще завърши на първо място, докато "Шалке" е с 8 точки и не може да бъде изместен от втората позиция в тази група.