БНР | 29.11.2018 17:31:56 | 167

Волейболистките на „Левски“ загубиха от чехкини

Женският волейболен отбор на „Левски“ загуби от гостуващия „Простейов“ (Чехия) с 0:3 гейма в първи мач от 1/16-финалите на втория по сила евротурнир - за Купата на CEV.

В зала "Христо Ботев" възпитаничките на старши треньора Радослав Бакърджиев отстъпиха за 65 минути.

Срещата-реванш е на 5 декември.

В първия гейм се игра равностойно до 13:13, след което чехкините спечелиха три поредни точки и до края на частта не изпуснаха водачеството си, печелейки с 25:18.

Отборът на „Простейов“ поведе още в началото на втория гейм с 8:3, след това с 16:10,за да победи отново с 25:18.

В третата част чехкините без проблеми спечелиха с 25:16.

За българския тим се отличиха Моника Кръстева с 12 точки и Вангелия Рачковска със 7.

За победителките 12 точки реализира Марие Тоуфарова, а по 10 точки добавиха Хелена Хорка и Луцие Нова.