БНР | 30.11.2018 16:21:24 | 240

Антони Здравков доволен от "Лудогорец"

Отборът на "Лудогорец" завърши наравно 1:1 при гостуването на "Байер" в Леверкузен в среща от 5-тия кръг на футболния турнир Лига Европа. За шампионите остава само един мач до края на кампанията - домакинство на "Цюрих". Старши-треньорът на "Лудогорец" Антони Здравков похвали попадението на германския тим и призна, че е заслужавало топката да влезе във вратата.
"Смятам, че изиграхме равностоен мач. Мисля, че изненадахме домакините с избора на тактика. В течение на мача и те смениха схемата, за да ни се противопоставят. През първото що полувреме имаше несигурност когато владеехме топката. Имаше добро прегрупиране в нашия състав, добре се движехме по терена. Липсваше ни по-бързото разиграване, това не ни позволи да използваме свободните пространства. През второто полувреме нещата се коригираха и изиграхме един добър мач. Сменихме и схемата на игра, а това наложи и смените в състава. Предприех една смяна, която не мислех да правя. Наложи се да влезе Недялков, Саша се премести по-напред. Очаквахме след гола Леверкузен да тръгне силово в предни позиции. Според мен голът на Леверкузен заслужаваше да влезе в нашата врата. Такова попадение може да влезе веднъж на 10 удара“, каза Антони Здравков. Чуйте още от него: