БНР | 30.11.2018 17:38:14 | 290

"Черно море" победи "Етър" във Варна

Отборът на "Черно море" постигна минимална победа с 1:0 над състава на "Етър" в първи мач от 17-ия кръг на Първа лига.
Двубоят на стадион "Тича" във Варна се превърна в изключително предизвикателство и за двата отбора заради отрицателните температури в морската столица и замръзналия терен.
Домакините от Черно море имаха контрол над мача през всичките 90 минути и можеха да вкарат гол в 25-ата минута, но далечният фалцов удар на Ндонгала кацна върху напречната греда на вратата на Христо Иванов.
В началото на второто полувреме домакините отново започнаха по-активно, но нов пропуск направи Ндонгала. В 62-рата минута старши треньорът на домакините Илиан Илиев направи първата си смяна в мача, като в игра се появи централният нападател Радослав Василев на мястото на халфа Васил Панайотов.
Промяната даде резултат моментално и само минута по-късно Василев отбеляза гол. Националът засече с бедро центриране на Мартин Минчев и "Черно море" поведе с 1:0.
В 73-тата минута домакините можеха да удвоят аванса си, но Жоржиньо уцели гредата на "Етър".
В последния четвърт час на мача гостите потърсиха изравнителното попадение, но с добри изяви се отличиха вратарят Георги Китанов и бранителите пред него.