БНР | 30.11.2018 20:22:50 | 269

Баскетболистите записаха четвърта победа

Националният отбор на България постигна четвърта победа в група "К" на световните квалификации по баскетбол за мъже за Мондиал 2019 в Китай.

Избраниците на Любомир Минчев победиха гостуващия Босна и Херцеговина с 89:82 (25:22, 20:29, 27:16, 17:15) в Ботевград и запазиха теоретични шансове за класиране за шампионата на планетата догодина. Те са с актив от 4 успеха и 5 загуби и заемат предпоследното пето място, а се класират първите три състава.

Българският тим игра без двама от основните си играчи - Александър Везенков и Дий Бост.

Двата тима изиграха равностойна първа четвърт, но българите започнаха страхотно вторите 10 минути и след тройка на Божидар Аврамов поведоха с 35:22. Босненците подобриха играта си и изравниха 40:40, а на почивката дори имаха аванс от 51:45.

България започна със серия от 13:4 третата част за 58:55, но съперниците ни отново направиха обрат - 62:60. Националите водеха със 72:67 преди финалните 10 минути, в които имаше едно равенство 74:74, но до края българите не допуснаха нов обрат и спечелиха мача.

Божидар Аврамов беше най-резултатен за българския тим с 20 точки, 14 вкара Александър Янев, 13 - Станимир Маринов, а 11 Чавдар Костов. За Босна Миралем Халилович се отличи с 20 точки и 9 борби.

В следващия си мач на 3 декември България ще гостува на водача в групата Франция в Лимож.