БНР | 01.12.2018 13:16:01 | 321

"Верея" и "Локомотив" (Пд) приключиха наравно

"Верея" завърши 2:2 с гостуващия "Локомотив" (Пловдив) в среща от 17-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Старозагорският тим все още няма успех от началото на сезона в елита. Дино Мартинович вкара първия гол още в 9-ата минута след хубава комбинация със Симеон Мечев, завършила с точен удар в долния ляв ъгъл. Пловдивчани изравниха в 29-ата минута. Парвиз Умарбаев падна в наказателното поле, но успя да продължи към Ален Ожболт, който пое топката, обърна се и с шут отблизо изравни. Три минути по-късно домакините отново поведоха. Милан Вушурович намери Здравко Илиев в близост до точката за изпълнение на дузпа и капитанът на старозагорци с прецизен удар направи 2:1.

В началото на второто полувреме Георги Георгиев спаси силен шут на Бирсент Карагарен. В 62-ата минута Вушурович и Мечев изскочиха срещу само един бранител при контраатака на "Верея". Мечев даде извеждащото подаване, но сърбинът не бе прецизен при удара и Мартин Луков изби в корнер. Малко по-късно Вушурович се озова отново на стрелкова позиция в наказателното поле, стреля по диагонала, но в аут. В 72-ата минута пловдивчани за втори път изравниха. Димитър Илиев се разписа с прецизен удар, при който топката се удари в дясната греда и влезе в мрежата. Осем минути преди края стражът на домакините Георгиев изби в корнер мощен шут на Карагарен, който влизаше под гредата. Във втората минута на добавеното време Здравко Илиев беше изведен от Вушурович на чиста позиция, но стреля покрай вратата.

Така "Верея" не успя да стигне до първа победа за сезона и остава на последно място в класирането с 5 точки актив. "Локомотив" (Пловдив) е на осма позиция с 22 точки.

Среща от 17-ия кръг в Първа професионална лига:
"Верея" (Стара Загора) - "Локомотив" (Пловдив) - 2:2 (2:1)
голмайстори: 1:0 Дино Мартинович 9, 1:1 Ален Ожболт 28, 2:1 Здравко Илиев 31, 2:2 Димитър Илиев 73
стадион: "Трейс Арена"
съдия: Георги Кабаков
жълти картони:
 - за "Верея" - Томаш Косут, Емил Йоргенсен, Ндомбоу Александер, Симеон Мечев, Милан Вушорович
 - за "Локомотив" Пловдив - Ален Ожболт, Йосип Томашевич
  състави:
 - "Верея": Георги Георгиев, Годердзи Мачадзе, Иво Иванов, Томаш Косут, Денис Василиев (52-Теофилос Коуроупис), Емил Йоргенсен, Ндомбоу Александер, Симеон Мечев, Дино Мартинович (89-Бедри Рюстемов), Милан Вушорович (90+4-Денислав Станчев), Здравко Илиев
- "Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич (82-Мустафа Абдулахи), Абделхаким Буна, Игор Банович (70-Янко Ангелов), Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Вилим Посинкович, Парвиз Умарбаев (46-Елитон), Ален Ожболт.