БНР | 02.12.2018 16:02:02 | 277

Класическата ни щафета в биатлона е 11-а в Словения

България завърши на 11-о място в класическата смесена щафета на 2 по 6 и 2 по 7.5 км от Световната купа по биатлон в Поклюка (Словения). Емилия Стоянова, Десислава Стоянова, Красимир Анев и Владимир Илиев финишираха за 1:22.57.2 часа. Българите не влязоха с наказателна обиколка и използваха 9 допълнителни патрона.

Победител стана олимпийският шампион от Пьончан тим на  Франция, след като звездата на световния биатлон Мартен Фуркад се представи невероятно на трети пост. Ане Бескон, Жюстин Бреза, Мартен Фуркад и Симон Дестьо финишираха за 1:10:02.8 час (без наказателна обиколка и с 5 допълнителни патрона). Швейцария (Елиза Гаспарин, Лена Хеки, Бенямин Вегер, Жереми Финело) изненадващо финишира на второ място на 38.7 секунди зад победителя (0+9). Трети останаха италианците Лиза Витоци, Доротея Вирер, Доминик Виндиш и Лукас Хофер с пасив от 52.1 секунди (с една наказателна обиколка и 8 допълнителни патрона). В състезанието участваха 23 щафети. Първият индивидуален старт за сезона в Поклюка е 20 км за мъже в сряда.