БНР | 02.12.2018 18:36:27 | 354

Ливърпул с късметлийски гол за 1:0 над „Евертън“

Отборът на „Ливърпул“ спечели инфарктна победа с 1:0 срещу „Евертън“ с късметлийски гол на Дивок Ориги в добавеното време, благодарение на което мърсисайдците останаха само на две точки от „Манчестър Сити“ в класирането на английската Висша лига по футбол. „Червените“ са с 11 победи, три равенства и без загуба от началото на сезона, а „Евертън“ заема шеста позиция с 14 точки изоставане от градския съперник.

И двата отбора направиха много пропуски, заради които първото полувреме завърши наравно 0:0. Мохамед Салах изведе Садио Мане зад гърба на отбраната в 12-та минута и той не успя да уцели вратата, а секунди по-късно нов опасен удар на сенегалския нападател беше блокиран от защитник на гостите. Те пък отговориха с чисто положение в 21-та минута, когато първо Алисон спря удар на Андре Гомеш, а Джо Гомес изчисти топката от голлинията.

Следващото положение отново бе за „Ливърпул“ и отново бе пропуснато. Салах изведе Джердан Шачири сам срещу Джордан Пикфорд, но и швейцарецът не успя да преодолее стража на „Евертън“. Секунди по-късно пък Тио Уолкът получи шанс да преодолее Алисон, но и той не успя да открие резултата на „Анфилд“.

Второто полувреме бе също равностойно. Мане направи два нови пропуска още в началото, а Мохамед Салах беше първият сменен ключов футболист, като на негово място се появи Даниел Стъридж. По-късно вместо Роберто Фирмино се появи и Дивок Ориги, който удари греда в заключителните секунди с шут от около два метра.

Главният съдия даде четири минути добавено време, но Ливърпул бе оставен да атакува и в шестата след изтичането на редовното време. И точно тогава Ориги се превърна в герой, а Пикфорд - в грешник. Върджил ван Дайк изпрати висока топка към вратата на „Евертън“, тя се удари в горната греда, а после вратарят я отби към Ориги, който вкара с глава с лекота на празна мрежа за крайното 1:0.