БНР | 03.12.2018 07:48:38 | 255

"Анахайм" победи шампиона "Вашингтон от 1:5 в НХЛ

Отборът на "Анахайм" навакса изоставане от 1:5 и спечели с 6:5 гостуването си на носителя на купа "Стенли" "Вашингтон" в НХЛ
.
Райън Милър се изравни с Джон Ванбийсбрук за най-много победи в Националната хокейна лига за роден в САЩ вратар (374), а Понтус Оберг сложи край на обрата 5:05 минути преди сирената.

Райън Гецлаф завърши с гол и две асистенции, а "Дъкс" стана първият отбор в историята, който прави обрат след пасив от четири гола срещу действащия шампион. Оберг, Рикард Ракел и Хампус Линдхолм допринесоха с по гол и асистенция.
Ник Дауд направи 5:1 за столичани в 13:20 минута на втория период и всичко изглеждаше решено.

Дауд добави и асистенция, а Евгени Кузнецов също завърши с попадение и асистенция, но това не помогна.

Вратарят Семьон Варламов отрази всичките 24 удара и записа първи "шътаут" за сезона, а "Колорадо" спечели с 2:0 срещу домакина "Детройт".
Нейт МакКинън и Габриел Ландескуг се отчетоха с по гол и асистенция, а гостите записаха девета победа в последните си 11 мача и с 37 точки се изравниха с лидера в Западната конференция Нешвил.

"Ню Йорк Рейнджърс" пропиля аванс от 3:0 и загуби с 3:4 след изпълнение на наказателни удари от гостуващия "Уинипег".
Хенрик Лундквист отрази 39 изстрела, но при наказателните удари допусна голове от Патрик Лайне и Марк Шайфли, което се оказа решаващо.

Преди това Шайфли сложи началото на обрата с гол в 2:10 минута на третата част за 1:3.