БНР | 03.12.2018 07:59:43 | 157

"Рома" и "Интер" завършиха наравно

Отборите на "Рома" и "Интер" завършиха 2:2 на "Олимпико" в последна среща от неделната програма на футболното първенство на Италия.

Балде Кейта даде аванс на гостите с попадение в 37-ата минута. Играчите на "Рома" изравниха с красив гол на Дженгиз Юндер в 51-ата минута. Турският национал се разписа с мощен шут от далечна дистанция.

Капитанът на "Интер" Мауро Икарди даде отново преднина на своя отбор в двубоя в 66-ата минута, след като засече центриране от ъглов удар на Марсело Брозович.

Седем минути по-късно Александър Коларов изравни след точно изпълнение на дузпа. Наказателният удар беше осъден заради игра с ръка на Брозович в наказателното поле. Първоначално главният съдия Джанлука Роки не отсъди дузпа, но след помощта на системата ВАР промени решението си.

"Интер" запази третото си място в класирането на Серия А с 29 точки, а "Рома" е на седма позиция с 20 точки.