БНР | 04.12.2018 11:17:59 | 201

Холандките си осигуриха място във втората фаза на европейското по хандбал

Още пет отбора си осигуриха място във втората групова фаза на европейското първенство по хандбал за жени във Франция.

Континенталните вицешампионки от Холандия постигнаха втора победа в група "С" след 28:27 (14:11) над Испания и продължават с пълен актив от 4 точки, с което си гарантираха и първото място преди последния кръг.

"Оранжевите" имаха превъзходство преди почивката, но през второто полувреме иберийките успяха да изравнят за 15:15 в 37-ата минута и до края двубоят беше много оспорван. Холандките все пак стигнаха до победата с шестото попадение в мача на Лоис Абинг малко преди края. Най-резултатна за успеха беше Нике Гроот с 9 гола.

Кармен Беренгер вкара 6 пъти за отбора на Испания, който също продължава напред.

В другата среща от групата Унгария спечели с 24:18 (13:9) срещу Хърватия и си гарантира място във втората групова фаза, а хърватките отпаднаха.

В група "D" Румъния победи Германия с 29:24 (14:11) след 11 гола на Елиза-Юлия Букеши. С успеха румънките събраха пълен актив от 4 точки и си гарантираха място в следващата фаза.

Защитаващият титлата си Норвегия пък разгроми аутсайдера Чехия с 31:17 (20:10) и записа първи успех в надпреварата, с който също си осигури втора за втората групова фаза.

В последния кръг Чехия и Германия ще определят третия отбор, който ще продължи напред.