БНР | 06.12.2018 06:22:24 | 257

"Манчестър Юнайтед" и "Арсенал" не успяха да се победят

Отборите на "Манчестър Юнайтед" и "Арсенал" завършиха 2:2 в дербито от 15-ия кръг на Висшата лига на “Олд Трафорд”.

Двата тима направиха интересен сблъсък като срещата изобилстваше от грешки от страна и на двата отбора. Гостите поведоха в 26-ата минута с попадение на Шкодран Мустафи след груба грешка на вратаря Давид де Хеа.
"Червените дяволи" изравниха с гол на рожденика Антони Марсиал в 30-ата минута, като тук пък сгрешиха съдиите, които не видяха засада на Диого Далот.

В 68-ата минута лондончани отново излязоха напред с попадение на Александре Лаказет, който се възползва от грешка на Маркос Рохо, а в 69-ата минута лошо действие на Сеад Коласинац позволи на Джеси Лингард отново да възстанови равенството. Така двата тима поделиха по точка. За "Юнайтед" това е трето поредно равенство.
"Ливърпул" отново се доближи на две точки от шампиона "Манчестър Сити", след като стигна до обрат и победа с 3:1 над "Бърнли" навън.

Юрген Клоп реши да заложи на доста резерви в този двубой, което можеше да му изиграе лоша шега. Домакините изненадващо поведоха с гол на Джак Корк в 54-ата минута, но мърсисайдци реагираха много бързо и стигнаха до пълен обрат след попадения на Джеймс Милнър (62-ата) и Роберто Фирмино, който се появи като резерва и се разписа с  първото си докосване в мача.

В добавеното време Джердан Шакири оформи крайния резултат. Неприятната новина за "червените" е контузията на Джо Гомес, който напусна принудително терена още през първото полувреме.