БНР | 06.12.2018 07:55:51 | 255

"Барса" с лекота на осминафинал за Купата

Носителят на Купата на Испания от миналия сезон "Барселона" се класира с лекота за осминафиналите след разгромен успех с 4:1 у дома срещу "Културал Леонеса" от трета дивизия.

Денис Суарес се разписа и в двете полувремена, докато Мунир Ел Хадади и Малкъм също добавиха по едно попадение в двубоя на стадион "Камп Ноу". Хосеп Сене отбеляза почетния гол за гостите след почивката. "Барса" победи с 3:0 в първата среща между двата отбора.

Финалистът от 2018 година "Севиля" също продължава напред. Тимът от Андалусия спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу третодизионния "Вияновенсе". Попадение на Андре Силва в самото начало на втората част осигури класирането за севилци, които завършиха наравно 0:0 в първата среща със скромния си противник.

"Атлетико" (Мадрид) не срещна проблеми с четвъртодивизионния "Сант Андреу" за победата с 4:0  у дома. Столичани продължават напред след общ резултат 5:0, въпреки сериозните трудности през първата част срещу скромния съперник.

Резервата Тома Лемар с шут от дистанция, Никол Калинич с глава и Анхел Кореа също с удар от разстояние се разписаха между 48-ата и 54-ата минута и решиха всичко в сблъсъка. Витоло оформи крайното 4:0 девет минути преди края на срещата с удар отблизо. Диего Коста не игра за "червено-белите", след като претърпя операция, докато неговият съотборник Антоан Гризман получи почивка от старши треньора Диего Симеоне.

"Реал Сосиедад" победи с 2:0 като домакин тима на "Селта" и с общо резултат 3:1 се класира за осминафиналите.

"Виляреал" разгроми с 8:0 у дома втородивизионния Алмерия и с общ резултат 3:3 също продължава напред в турнира за националната купа. Токо-Екамби е първият футболист на "жълтите", реализирал четири гола в един двубой през 21-ви век. Карлос Бака добави още две попадения, Жерард Морено и Дани Раба също бяха точни във втората на бившия участник в Примера дивисион.

По-късно тази вечер ще се изиграят още пет мача от турнира за купата на Испания.