БНР | 08.12.2018 13:21:19 | 305

„Черно море“ победи „Локомотив“ (Пд) с 2:0, треньорът на гостите вини съдията

Отборът на „Черно море“ победи „Локомотив“ (Пловдив) с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига по футбол и се изкачи на пето място във временното класиране с 30 точки, колкото има и Берое, но старозагорският тим е с мач по-малко.

Двата отбора изиграха не особено качествено първо полувреме, в което не създадоха много голови ситуации. Домакините откриха резултата в 6-та минута. Съдията Георги Давидов отсъди дузпа за „Черно море“ за нарушение на Ален Ожболт срещу Жоржиньо, а капитанът на домакините Георги Илиев бе точен от бялата точка за 1:0. В 34-та минута домакините можеха да удвоят преднината си. Жоржиньо успя да открадне топката от капитана на „Локомотив“ - Димитър Илиев, напредна и стреля, но доста слабо и вратарят на гостите Мартин Луков улови топката. В 37-та минута бе най-сериозното положение през първата част за пловдивчани. Димитър Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря на „Черно море“ Георги Китанов. В 42-та минута домакините удвоиха преднината си. Дани Кики бе изведен в отлична позиция от Радослав Василев и с прецизен удар вкара за 2:0.

В 57-та минута „Черно море“ пропусна да вкара трети гол, след като защитник на „Локомотив“ успя да изчисти топката от гол линията след удар на Пламен Димов. В 62-та минута Пламен Димов стреля опасно от дистанция, но топката премина над вратата на „Локомотив“. В 78-та минута Димитър Илиев стреля от 20-тина метра, но за късмет на домакините топката се отби в страничната греда.

Илиан Илиев, треньорът на „Черно море“, заяви: Трите точки бяха важни. Със сигурност второто полувреме можехме да вкараме още голове, но изпуснахме и държахме мача в напрежение до края. Усилията на футболистите трябва да ги изтъкнем. Изиграхме умно второто полувреме, което друг път в някой случаи не се е получавало. Допуснахме две слабости, но без голови положения за другия отбор, което е добре. От четири мача три без допуснат гол също е добре, добре е и третата поредна победа. Надявам се и в последния мач да вземем точки, за да сме спокойни за последните 6 двубоя. Мехди Фенуш има по-голям шанс да се върне за последния мач за годината. „Локомотив“ излезе в по-различна схема, тъй като нямаха здрави крайни защитници. Спечелихме с по-умна и по-спокойна игра. Играхме повече с акъл, отколкото със сърце, за разлика от други мачове. Жоржиньо падна на рамото си, усеща болки и ще иде да му бъдат направени снимки.“

Бруно Акрапович, треньор на „Локомотив“, каза: „Загубихме от съдията, от тези катастрофални грешки на съдията. Няма какво да се извинявам за играта на моя отбор. Момчетата дадоха всичко от себе си. В ситуацията, в която сме - липсват много играчи, показахме добра игра. Имахме перфектни ситуации да изненадаме противника, но когато ти свирят дузпа срещу теб, няма как да направиш нещо повече. Момчетата са мотивирани. Усеща се липсата на някои играчи. Мачът беше равностоен и ако не беше дузпата, и ако съдията беше дал червени картони, където трябваше, не беше невъзможно да направим нещо повече.“