БНР | 08.12.2018 17:45:34 | 244

Отмениха гол на „Етър“ в последните минути при 1:2 с „Левски“

Отборът на „Левски“ се изкачи временно на второ място в класирането на Първа професионална лига по футбол, след като направи пълен обрат срещу „Етър“ като домакин и спечели с 2:1. „Сините“ са с актив от 41 точки и водят с две пред ЦСКА София, който гостува на „Верея“ в неделя. Лидерът „Лудогорец“ е с преднина от четири точки на върха преди срещата си със „Славия“.

„Етър“ поведе още в осмата минута. Даниел Младенов центрира отдясно към далечната греда, а Мартин Полачек и Милош Цветкович пропуснаха топката помежду им и тя стигна до Велко Батрович, който стреля с глава и вкара за 1:0. Секунди по-рано пък вратарят на гостите Христо Иванов спаси удар на Хали Тиам от чиста позиция. „Левски“ изравни бързо, в 21-та минута Станислав Костов бе изведен зад гърба на отбраната и подаде от аут линията към Серджиу Буш, а в опита си да изчисти топката Иван Скерлев я вкара в собствената си врата за 1:1. След гола на Скерлев и Батрович пропуснаха две положения за „Етър“, който в крайна сметка допусна пълен обрат на „Георги Аспарухов“. В 54-та минута Жерсон Кабрал подаде на Серджиу Буш зад гърба на защитата, а румънският нападател преодоля Христо Иванов и вкара на празна врата за 2:1. Буш пропусна едно добро положение за „сините“ в 76-та минута, но на „Левски“ не му бяха нужни повече голове, защото и „Етър“ не вкара. Всъщност, топката влезе в мрежата на домакините в добавеното време, но автоголът на Илия Димитров бе отменен заради преценка на съдията за нарушение на играч на гостите в атака, което бе оспорено от футболистите на „Етър“.