БНР | 09.12.2018 03:49:11 | 186

Меси вкара два гола на “Еспаньол“ за нов рекорд

Аржентинската звезда Лионел Меси отбеляза два гола „близнаци“ в 17-ата и 65-ата минути за победата на „Барселона“ като гост на „Еспаньол“ с 4:0 в мач от 15-ия кръг на испанското първенство по футбол. И двете попадения бяха от преки свободни удари, а разликата бе само ъгъла, в който топката влезе във вратата на съперника. За „Барса“ вкараха още Усман Дембеле (26) и Луис Суарес (45), а гол на домакините бе отменен след намесата на системата за видеонаблюдение ВАР. С победата „Барселона“ оглави еднолично класирането с 31 точки, като се откъсна пред „Севиля“ и „Атлетико“ (Мадрид), които имат по 28 т. „Еспаньол“ допесна четвърта поредна загуба, а Меси вече има 11 гола за сезона. Така той стана първият футболист в историята на испанския елит, който вкарва повече от 10 гола в 13 поредни години.