БНР | 09.12.2018 18:34:16 | 249

Волейболистките на „Марица“ с пети пореден успех

„Марица“ (Пловдив) постигна петата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени.

В среща от шестия кръг, играна пред около 700 зрители в пловдивската зала "Колодрума", шампионките разгромиха гостуващия „Перун“ (Варна) с 3:0 (25:5, 25:4, 25:15) след едва 44 минути игра.

Иван Петков започна мача с необичайна стартова седморка, включваща и всички тийнейджърки от тимовата си листа.

В състав Мирела Шахпазова, Добрина Христоскова, Симона Димитрова, Александра Миланова, Дима Ушева, Дженифър Крос и Славена Никова, Марица влезе в първия гейм с ударно 6:0.

Със стопроцентова успеваемост в атака и две точкови блокади на Крос, домакините продължиха да доминират тотално на терена за крайното 25:5.

Без промени в седморката си, „жълто-сините“ продължиха абсолютното си надмощие и през втория гейм. Крос добави още четири блокади към актива си, а Христоскова продължи да бъде безпощадна от сервис, нанизвайки още четири аса към трите си от първата част по пътя към безмилостното 25:4.

В третия гейм варненки подобриха играта си в посрещане и атака и се възползваха от непредизвиканите грешки от страна на пловдивчанки, за да достигнат двуцифрен актив за първи път в мача.

Все пак, водени от развихрилата се Димитрова, шампионките не допуснаха изненада, а самата тя сложи край на мача с успешна атака за 25:15.

Преди началото на срещата пловдивският волейболен деятел и технически делегат на мача Иван Денев беше удостоен със специален почетен благодарствен плакет от Националната съдийска колегия по случай прекратяване на активната си съдийска кариера.

С актив от пет победи и 15:0 гейма, “Марица“ продължава напред като водач в класирането. Втори до момента е „Берое“ с четири победи и 12:3 гейма, също от пет изиграни мача.