БНР | 10.12.2018 04:59:20 | 116

"Милан" и "Торино" завършиха наравно 0:0

"Милан" и "Торино" завършиха наравно 0:0 в последен мач от 15-ия кръг на Серия А. Домакините имаха териториално преимущество, но не успяха да преодолеят защитата на гостите.

Двубоят бе изключително важен и за двата отбора, тъй като евентуална победа би приближила "Милан" на точка до третия "Интер", който в събота загуби дербито с "Ювентус" с 0:1. Успех на Торо пък би пратил тима на точка след четвъртия "Милан" и "Лацио".

В крайна сметка равенството бе логичният изход от мача, което остави "Милан" четвърти с 26 точки, а "Торино" се изкачи на 6-а позиция с 22 точки.

За "Милан" в игра се завърна Гонсало Игуаин, който изтърпя два мача наказание заради червения картон срещу "Ювентус". Гонсало имаше шанс да се разпише в края на срещата, но не успя да нанесе завършващ удар.

"Торино" също имаше своя златен шанс още в началото на срещата, но Донарума отрази удар отблизо на Яго Фалке.