БНР | 11.12.2018 07:36:26 | 187

Черна гора спечели балканското дерби, Русия на полуфинал на европейското

Милена Райчевич отбеляза шест гола, пет от които през второто полувреме, а Черна гора постигна пълен обрат в балканското дерби и победи Сърбия с 28:27, с което на практика елиминира съперничките си от европейското първенство по хандбал за жени във Франция.

Черна гора запази надежди за класиране напред при победа над Дания и загуба на домакините именно срещу Сърбия в последните мачове от груповата фаза.

Сърбия поведе с четири гола през първото полувреме, но не успя да изравни в последната си атака и по този начин 12-те попадения на Катарина Слежак се оказаха недостатъчни.

Само 24 часа след невероятния си мач срещу Сърбия (29:25, 6 гола), Ана Вяхирева направи нов страхотен двубой на европейското първенство и изведе Русия до убедителната победа с 32:21 срещу Дания. Именно тази победа в Нант изпрати рускините на полуфиналите, които започват в петък във френската столица Париж.

Вяхирева, най-полезен играч на олимпийските игри в Рио де Жанейро, отбеляза девет гола и подаде за още пет, благодарение на което рускините си гарантираха първото място. Така те попаднаха във фазата на директна елиминация на европейско първенство за първи път от 2008-а година насам, когато в крайна сметка спечелиха бронзовите медали.