БНР | 11.12.2018 11:01:12 | 275

Четвърта победа на Шиникова в Дубай

След три победи в квалификациите Изабелла Шиникова преодоля и първия кръг в основната схема на тенис-тернира в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара. Тя победи също преминалата през квалификациите холандка Михаела Крайчек със 7:5 и 6:3.

В първия сет нашата тенисистка поведе с 3:1 след ранен пробив, но след нови взаимни пробиви се стигна до 5:5. Последваха 5 поредни гейма за Шиникова, холандката взе медицинско прекъсване и върна единия пробив във втория сет за 1:3. Сестрата на шампиона от "Уимбълдън" пред 1996 г. Рихард Крайчек дори пропусна да изравни резултата при 2:3. С нови три успешни гейма българката приключи мача за час и 30 минути.

В осминафиналите Изебелла най-вероятно ще играе срещу водачката в схемата - французойката Кристина Младенович.